Вівторок, 15.07.2025, 3:21 PM
ШМК вчителів початкових класів Інтенсивної педагогічної корекції  КЗШІ № 4
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Мои файлы [6]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 11
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Осталось...
 укладка ламината
Главная » Файлы » Мои файлы

Декада початкових класів
[ Скачать с сервера (4.01 Mb) ] 15.10.2017, 1:04 PM

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.

Одним з найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.

З 02 по 13 жовтня у Криворізькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів № 4 проходила декада початкових класів. МЕТА проведення декади: продемонструвати кращі уроки вчителів, поділитися досвідом роботи; підвищувати інтерес учнів до предметів; розширювати й поглиблювати знання та вміння учнів із предметів; реалізувати на практиці основні принципи особистісно - орієнтованого підходу до навчання; створювати сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях; розвивати творчі здібності учнів.

Основні завдання:

Активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів.

Пропагування передового педагогічного досвіду;

Створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

Обмін педагогічним досвідом.

У проведенні декади активну участь взяли учні підготовчих-4 класів. Її відкриття відбулося на загальношкільній лінійці, де учнів та всіх присутніх казкові герої ознайомили із планом її проведення. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь всі учні початкових класів. І вже по завершенню декади можна сказати, що сподівання учасників на отримання позитивних емоцій справдилися.

Кожен день декади мав певне спрямування:

  1. День української мови;
  2. Цікава математика;
  3. У здоровому тілі – здоровий дух;
  4. Добре в світі тому жити, хто уміє все робити;
  5. Хто багато читає, той багато знає;
  6. Знай, люби і бережи рідний край;
  7. Методичний день;
  8. День англійської мови.

Навіть самі назви днів декади говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися у учнівських колективах. Їх режисерами-постановниками виступали класні керівники. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити декаду початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

Другий день декади – День української мови, в рамках якого класний керівник 1-А класу, Костилєва Я.Ю., провела відкритий урок з української мови на тему: «Речення». Учитель формувала в учнів поняття про речення як одиницю мовлення, що виражає за­кінчену думку; вчила визначати речення в усному мовленні, тексті, розвивала вміння спостерігати і зіставляти мовні явища, робити висновки.

Вчитель 4-А класу Котиш О.В. провела відкритий урок «Великі досягнення маленьких українців»». Урок було проведено на достатньому рівні з використанням засобів ІКТ. Працюючи над технологією діяльнісного методу на уроці було використано такі методи: дешифрувальник, навчаючись учусь, колаж думок. На уроці діти були активні, зацікавлені.

Наступний день декади був присвячений Королеві усіх наук – математиці. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри є лідируючими: вони підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями.

Щоб зацікавленість учнів до вивчення математики не знижувалася, доречно систематично проводити ігри на уроках математики. Що і постійно роблять вчителі та вихователі на своїх заняттях.

  На  уроці у підготовчому – Б вчитель Бондаренко Н.П. провела цікавий захід з учнями, який мав назву «Форма предметів, їх розрізнення і назва», метою якого було розширити знання учнів, розвивати пам’ять, мислення, увагу, спостережливість, виховувати цікавість, інтерес до математики. По запалу та активності вихованців, з яким вони брали участь у конкурсах, було видно, що Наталя Петрівна досягла своєї мети. На уроці було використано багато різних форм роботи, серед яких були присутні і елементи мнемотехніки та інтеграції. Діти робили практичну роботу, працюючи в парах.

Для учнів 2 –их класів відбувся розважальний захід - турнір Кмітливих, в якому прийняли участь другокласники. Змагання у створених командах сприяло активізації в учнів мислення, допитливості, кмітливості, виховувало почуття відповідальності за свою команду. Школярі з цікавістю відгадували кросворди, загадки, різні мовні та математичні завдання.

Переможці турніру отримали Грамоти та солодкі подарунки.

  •  "У здоровому тілі – здоровий дух» - говорить народна мудрість. Саме під таким гаслом проходив ще один день декади. У 3-Б класі пройшов відкритий урок з основ здоров’я на тему «Дотримання правил особистої гігієни». В цікавій ігровій формі на уроці використані нтерактивні методи навчання: робота в парах, групах, «Мозковий штурм», «Обери позицію», «Мікрофон» «Криголам», гра «Дожени словечко», «Інсценування».

05.10.17р. в підготовчому-Б класі пройшов виховний захід« Поради Мийдодіра».

Діти вчилися виконувати гігієнічні процедури: вмивати обличчя, руки, вуха, чистити зуби, користуватися гребінцем; заохочувалися до самостійного усунення неохайності. У них виникло бажання навчати інших; активізувалося мовлення, словниковий запас ;закріпили знання про назви частин тіла людини. Під час заняття розвивали дрібну моторику, за допомогою віршів, загадок, потішок створювали веселий ігровий настрій ; виховували самостійність, акуратність. Переглянули мультфільм «Мийдодір»

«Добре в світі тому жити, хто уміє все робити» - гасло дня 06.10.

  • цей день був проведений вернісаж дитячої творчості – малюнків про осінь. Краса природи, писав В. О. Сухомлинський, відіграє велику роль у вихованні дитини, вона виховує в душі здатність відчувати, сприймати тонкощі, відтінки речей, явищ. Тому серед учнів початкових класів було проведено конкурс малюнків «Золотава осінь до нас завітала». Школярі з задоволенням виявляли свої художні таланти.

Всі роботи були яскраві, різноманітні, індивідуальні. Оформлення виставки на І поверсі дало змогу ознайомитись з творчістю не тільки учням, учителям, а й батькам та іншим відвідувачам нашої школи.

У 2 - А класі вчителем Куц О. А. було проведено відкритий урок з теми «Аплікація з круп та насіння. «Соняшник». Учні на уроці розвивали власну фантазію, уяву, творчість, вдосконалювали власні навички роботи з різним природним матеріалом; вчитель, обравши групову форму роботи на уроці намагалася виховувати у дітей відповідальність за доручену справу, бажання взаємодопомоги та повагу до народних традицій.

Учні залюбки складали з пазлів – частинок цілу композицію «Соняшник», біля якої на згадку фотографувалися.

У 3 – А класі відбувся відкритий урок з трудового навчання «Об'ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми».

Учні дізналися про історією виникнення ножиць, ознайомилися з новими видами паперу (бюварний папір та верже). Діти інсценували уривок казки «Колосок» та виготовили іграшку конічної форми «Півник». Всім учням дуже сподобався урок, працювали творчо, весело, натхненно.

Цікавим виявився урок англійської мови 09.10. 2017 у 4-Б класі, який проводила Яковенко Ю.М. Саме з цим учителем діти вивчають мову граючись. І справді є результати. Під час уроку учні виконували різноманітні завдання:вибирали правильну відповідь,доповнювали речення,відповідали на запитання,читали скоромовки. Але найбільше дітям сподобалась музична фізкультхвилинка.

Вчителі англійської мови провели «Веселі перерви» разом із маленькими учнями. Вчитель Чаплигіна Анна Степанівна підготувала для учнів цікаві загадки-догадки, а Ворона Олександр Миколайович разом із учнями перших та других класів заповнювали пропуски в словах, відгадували назви тварин. Школярі весело та з користю провели перерви, показуючи свої знання з англійської мови.

10.11.2017р. - день під назвою «Знай, люби і бережи рідний край».

Вчителем Оксамитною Т.Г. у 2-Б класі був проведений відкритий урок з природознавства за темою «Кругообіг води в природі». Метою уроку було формування уявлення про кругообіг води в природі та ознайомлення з тепловими процесами:випаровуванням і конденсацією. На уроці не було байдужих, учні були зацікавлені в отриманні нових знань. Вчителем було використано технологію особистісно-орієнтованого навчання, а саме: робота в групах.

11 жовтня відбулося засідання методичного об’єднання учителів початкової школи у формі творчої гри «Реклама» на тему «Використання технології особистісно-орієнтованого навчання в навчальному процесі дітей з особливими потребами». Вчителі підготовчих класів ознайомили колег з досвідом «Використання прийомів мнемотехніки для засвоєння навчального матеріалу учнями початкових класів».1 класи – Диференціація як необхідна умова особистісно-орієнтованого навчання дітей з особливими потребами». 2класи – Впровадження групової роботи в організацію особистісно-орієнтованого навчання дітей з особливими потребами». 3 класи – Технологія ситуативного моделювання як складова особистісно-орієнтованого навчання в навчальному процесі дітей з особливими потребами». 4 класи – Особистісно - діяльнісний підхід до організації навчального процесу».

У рамках дня, який пройшов під гаслом «Хто багато читає - той багато знає», школярі поринули у світ чарівної мелодії художнього слова, пройшлися сторінками дитячих журналів та книг, побували на вернісажі героїв улюблених казок, здійснили гру-подорож «У світі казки чарівної». Діти з великим задоволенням працювали під час проведення цих заходів.

12 жовтня на паралелі 3 –А та 3 – Б класу відбулася Гра-подорож «Здоров'я може бути смачним». Діти подорожували по станціях: відгадували загадки та українські національні страви, розігрували сценки, складали грінки (прислів'я), співали, танцювали, засаджували город овочами, на яких були написані прислів'я про здоров'я. На кожній станції отримували пелюстку із буквою. Наприкінці подорожі учні склали Квітку здоров'я.

Віталія Сергіївна проводила урок природознавства у 2-В класі на тему «Осінні явища в житті рослин». Мета: поглибити знання школярів про явища природи, ознайомити учнів з осінніми змінами в житті рослин, учити спостерігати за рослинами восени, розвивати спостережливість, мовлення, учити бачити красу природи восени. На кінець уроку діти виконали всі завдання і досягли мети уроку.

Урочисте закриття декади початкових класів відбулося на лінійці, під час якої були підведені підсумки, нагороджено активних учасників грамотами.

І на завершення… Ми прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці та їх батьки.

 

Підготувала голова ШМК вчителів початкових класів Костилєва Я.Ю.

 

 

 

Категория: Мои файлы | Добавил: Янушка
Просмотров: 712 | Загрузок: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Календарь свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Поиск
Календарь
Архив записей
Друзья сайта
  •   
  •  
             Погода

            волог.:

    тиск:

    вітер:

     

     
     
    Урок>
 <!-- uzzscript src= 
     Майстер-клас Школьный дворик Рудаковой Лидии
    На відмінно! Шкільне життя 4-Б класу.
    Перша сходинка школяра